Warsaw Spire z napędami D+H
Warsaw Spire, oddany do użytku w kwietniu tego roku, to drugi najwyższy budynek w kraju. Zaszczytne pierwsze miejsce wciąż zajmuje Pałac Kultury i Nauki, jednak widać, że nie brakuje mu mocnych konkurentów. W nowoczesnym biurowcu zastosowano napędy DDS 54/500, które jako jedyne z oferty D+H dedykowane są dla drzwi wykorzystywanych do napowietrzania w systemach oddymiania.
2016-10-25, 11:15

Warszawski drapacz chmur został zaprojektowany przez belgijskie biuro Jaspers-Eyers Architects we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury Projekt. Ma 220 metrów wysokości, co plasuje go na drugim miejscu wśród najwyższych budynków w Polsce. Wieżę okalają dwa mniejsze, jedenastopiętrowe obiekty. Kompleks zlokalizowany na Placu Europejskim na Woli stanowi centrum życia biznesowego dzielnicy. Oferuje łącznie 109 tys. m² powierzchni biurowej. Deweloper zadbał także o otwartą, dostępną dla wszystkich przestrzeń miejską. Pomiędzy bryłami budynków zaprojektowano fontanny, elementy małej architektury i zieleń – łącznie zasadzono 14 tys. roślin. Duży wpływ na ostateczny kształt Warsaw Spire miały wytyczne ekologicznego certyfikatu BREEAM, zrealizowane na poziomie Excellent.

 

Nowoczesny znaczy zautomatyzowany

Nowoczesny wysokościowiec to dla projektantów szansa na wcielenie w życie najbardziej śmiałych idei i zastosowanie zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Ważną rolę w tego typu budynkach odgrywa automatyka. Przykładem mogą być drzwi – większość skrzydeł musi być otwierana i zamykana automatycznie ze względu na efektywną wymianę powietrza, sprawną komunikację i bezpieczeństwo. W Warsaw Spire drzwi są obsługiwane za pomocą napędów DDS 54/500 firmy D+H.

 

Drzwi na łańcuchu

DDS 54/500 to napęd łańcuchowy przeznaczony do drzwi rozwieranych. Wyróżnia się solidną, kompaktową konstrukcją i możliwością zabarwienia na dowolny odcień. Znajduje zastosowanie przy napowietrzaniu budynku w systemach oddymiania. Siłownik posiada świadectwo dopuszczenia CNBOP. Napęd otwiera skrzydła drzwiowe do kąta 90˚, zapewniając bezpieczną drogę ewakuacyjną i wydajne napowietrzanie. Jest sterowany za pomocą dedykowanego interfejsu D+H – indywidualnie lub w konfiguracji z innymi elementami systemu. Można go także połączyć z ryglem elektromagnetycznym.

 

Technika w parze z estetyką

Projektanci, którzy często stoją przed wyzwaniem połączenia względów bezpieczeństwa z aspektami estetycznymi, docenią możliwość wkomponowania napędu DDS 54/500 w konstrukcję drzwi. W zależności od potrzeb siłownik może być montowany nad drzwiami lub na ościeżnicy oraz lakierowany na dowolny kolor. Najczęściej jest on dopasowywany do koloru skrzydeł, tak aby tworzyć z nimi spójną całość. To duży atut, jeśli obiekt wymaga zastosowania wielu złożonych technicznie rozwiązań, a jednocześnie ma być przyjazny dla użytkowników.

 

 

 

KONTAKT / AUTOR
Patrycja Gutowska
Specjalista ds. marketingu i PR
D+H Polska
506 478 195
71/ 323 52 55
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.